قیمت ویلای پیش ساخته : در این قسمت از مقالات به بررسی قیمت ویلای پیش ساخته پرداخته می شود و اینکه چه مواردی را جهت قیمت ویلای پیش ساخته می بایست لحاظ نمود :
امروزه با توجه به گسترش استفاده عمده از ویلای پیش ساخته ، تمام مردم جهان و از جمله ایران استفاده از این نوع ویلاها را با توجه به دارا بودن ویژگی های عمده آن به نسبت ویلاهای معمولی ترجیح می دهند ، ویژگی ها و مزایای بسیاری در این ویلای پیش ساخته وجود دارد ، لازم به ذکر است که ویلاهای پیش ساخته دارای تنوع و گستردگی بسیار زیادی می باشد به گونه ای که همه روزه بر تعداد و تنوع آنها افزوده می شود .
سوالات بسیاری در زمینه ویلای پیش ساخته وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها پرداخته می شود :
قیمت ویلای پیش ساخته چقدر است ؟
مزایای ویلای پیش ساخته چیست ؟
مصالح مصرفی ویلای پیش ساخته چیست ؟
انواع ساختمان پیش ساخته چیست؟
زمان لازم جهت ساخت ساختمان پیش ساخته چقدر است ؟
پیش از هر چیز می بایست در مورد ویلای پیش ساخته و یا ساختمان پیش ساخته بپردازیم و اینکه ساختمان پیش ساخته در واقع خانه هایی می باشند که با مصالح پیش ساخته که بسیار سبک می باشند ساخته و اجرا می شوند و بیشترین کاربردی که از این خانه ها می توان نام برد در باغ های شهری و نیز مناطق ییلاقی مورد استفاده قرار میگیرد و استفاده از آنها در موقعیت های شهری کمتر به چشم می خورد .
ویلای پیش ساخته به صورت یکجا به محل مورد نظر انتقال می یابد ؟
از جمله بیشترین سوالی که در مورد ویلای پیش ساخته مطرح می گردد اینکه ایا انها به صورت یکجا به محل مورد نظر انتقال می یابند با خیر ؟ سازه هر چقدر هم که کوچک مثلا ۳۰ متر مربع به هیچ وجه از قبل مونتاژ نشده و به یکباره به محل مورد نظر انتقال نمی یابد و این در حالی است که در ابعاد بزرگتر به صورت چند تکه منتقل می شود و یا در صورت نیاز در محل مورد نظر ساخته می شوند و اما کلمه پیش ساخته تنها به معنی استفاده از قطعات پیش ساخته بوده که همگی آنها سبک نیز می باشند ، به عنوان مثال دیوار ها و با سقف ها که بسیار سبک بوده و علاوه بر دارا بودن مقاومت بسیار بالا در برابر زلزله می توانند سرعت ساخت ساختمان را تا ۱۰ برابر به نسبت روش های سنتی افزایش دهد .
قیمت ویلای پیش ساخته بسته به مصالح و لوازم و همچنین متراژ آن می تواند افزایش و یا کاهش یابد که حداقل قیمت ویلای پیش ساخته می تواند از ۱۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شود .
چنانچه نیازمند اخذ مشاوره در مورد قیمت ویلای پیش ساخته هستید می توانید با کارشناسان رسیس استاد تماس حاصل نمایید .

ساختمان پیش ساخته ویلایی ارزان: در این قسمت از مقالات به بررسی ساختمان پیش ساخته ویلایی پرداخته می شود و اینکه ساختمان پیش ساخته ویلایی چیست و در چه موقعیت هایی کاربرد دارد ؟
و اما‌ خانه پیش ساخته چیست ؟
همانطور که پیش از این نیز مطرح شده ساختمان پیش ساخته به خانه هایی اطلاق می گردد که بخشی از پروژه ساخت آنها داخل کارگاه با ماشین آلات صنعتی ساخته می شود و مابقی کار نیز در محل استقرار ساختمان توسط همان تیم سازنده داخل کارگاه اجرا و پیاده سازی می شود ، جهت ساخت ساختمان پیش ساخته چوبی که مواد اولیه آن چوب است نیازمند هستیم .
ساختمان پیش ساخته ویلایی نیز همانند همانند ساختمان پیش ساخته های دیگر می باشد و محل استقرار آن عموما خارج از شهر می باشند ، انواع متفاوتی از ساختمان پیش ساخته ویلایی انواع متفاوتی دارند که از جمله اصلی ترین آن می توان به ساختمان پیش ساخته ویلایی چوبی اشاره نمود .
این ساختمان پیش ساخته ویلایی ارزان که دارای متریال اصلی چوب می باشند در کنار چوب از عناصر دیگری استفاده می شود که ترکیب و کنار هم قرار گیری تمام آنها یک ساختمان پیش ساخته ویلایی را شکل می دهد .
و از جمله بزرگترین علت های نیازمندی به یک ساختمان پیش ساخته ویلایی می توان به مواردی از جمله شلوغی و زندگی کسالت بار و خسته کننده در کلان شهر ها اشاره نمود که زندگی را برای هر شخصی بسیار خسته کننده و کسل کننده تبدیل می نماید و در این قسمت ساختمان پیش ساخته ویلایی مطرح می گردد که سبب ایجاد یک زندگی بسیار ایده آل در یک سازه بسیار عالی را فراهم می نماید که می توان لحظات بسیار شاد و مفرح بخشی را در کنار خانواده همراه داشت .
قیمت ساختمان پیش ساخته ویلایی ارزان  :
قیمت ساختمان پیش ساخته ویلایی به علت دارا بودن در نوسانات زیاد در هر زمانی می تواند متفاوت باشد بنابراین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت یک ساختمان پیش ساخته ویلایی با کارشناسان رسیس استاد تماس حاصل نمایید تا علاوه بر در نظر گرفتن سلیقه شخصی بتوانید از نظرات کارشناسان ما در ساخت یک ساختمان پیش ساخته ویلایی مطلوب بهره مند شوید .
به صورت کلی مواردی که می تواند در قیمت یک ساختمان پیش ساخته تاثیر گذار باشد عبارتند از :
۱) متریال به کار رفته در یک ساختمان پیش ساخته که به عنوان مثال می تواند چوبی باشد.
۲) میزان متراژ ساختمان پیش ساخته که می تواند از متراژ کوچک تا متراژ های بزرگ باشد.
۳) مواردی که در ساخت آنها می تواند توسط سلیقه شخصی حذف و یا اضافه شود می تواند در قیمت ساختمان پیش ساخته ویلایی تاثیر گذار باشد.
در صورتی که نیازمند اخذ مشاوره در زمینه ساختمان پیش ساخته ویلایی هستید می توانید با کارشناسان رسیس استاد تماس حاصل نمایید .

 

خانه پیش ساخته سه طبقه : چنانچه به تصاویر قدیمی شهر خود نگاه کنید، در کنار همه تغییرات محسوسی که به چشم می‌آید، این معلوم بودن طبیعت اطراف شهر است که این حس را القا می کند که گویی این عوامل به ما نزدیکتر بوده اند . به عنوان مثال زمانی که عکس های خیابان فردوسی یا شریعتی تهران که راستایی شمالی – جنوبی دارند را می بینیم، کوه های شمال تهران به راحتی قابل مشاهده می باشند . اگرچه امروزه نیز در صورت تمیز بودن هوا این اتفاق می افتد، اما بی تردید وجود ساختمان های بلند قامت که ارتفاعی چندین برابری نسبت به نمونه های قدیمی تر خود دارند نیز در این محدود شدن دید بی تاثیر نیستند .


امروزه وجود سازه های بلند و تعدد آن ها در خیابانی که عرض و ویژگی های آن برای تعداد خانه و سکنه ای کمتر طراحی شده است موجب شلوغی بیش از حد شهر شده و نکوهش می شود . با در نظر گرفتن این مطلب که زمین در تهران گران بوده و اضافه کردن طبقه یا اشکوب می تواند میلیاردها سود بیشتر در پی داشته باشد، بدیهیست که عده زیادی به سمت ساختن سازه های بلندتر پیش بروند ؛ اما مشکل اینجاست که در روستاها یا شهرهایی با قیمت‌های نچندان زیاد نیز فرهنگ تبرجی که به دوری کردن از آن توصیه شده است در قالب سازه های چند طبقه دیده می شود .

خانه پیش ساخته سه طبقه

با گذر از همه این توضیحات که آسیب شناسی و بررسی آن در این یادداشت نمی گنجد، به هر حال همه ما با پدیده زندگی در ساختمان های بلند کنار آمده ایم، ساختمان هایی که امروزه یک نمونه سه طبقه آن دیگر جزو سازه های کوچک و محقر به حساب می آید . در همین راستا قصد داریم تا در ادامه با ارائه توضیحاتی در خصوص خانه پیش ساخته سه طبقه به این مطلب بپردازیم که ایا امکان ساخت سازه هایی بلند با این روش وجود داشته یا خیر و سکونت در این نوع خانه ها به چه اندازه ایمن است!

بزرگترین ساختمان پیش ساخته دنیا

یکی از تصورات غلطی که در خصوص ساختمان های پیش ساخته وجود دارد این است که این سازه ها تنها در قالب ابنیه ای یک یا دو طبقه کارایی داشته و در طبقاتی بیشتر از آن ساخته نمی شوند . اینجاست که ساختمان 461 Dean به عنوان یک مثال نقض وارد میدان می شود.
ساختمان 461 Dean برجی 32 طبقه و 109.4 متریست که در بروکلین نیویورک واقع شده است . این سازه تمام ماژولار که ساخت آن در سال 2016 به اتمام رسیده است، با داشتن فونداسیونی کلاسیک نظیرسازه های سنتی ساز دارای پایه ای بتنی و زیرسازی معمولی مانند دیگر ساختمان هاست، اما از طبقه دوم به بعد آن همه اجزایش پیش ساخته بوده و در حقیقت با به هم پیوستن 930 ماژولی که در محیط کارخانه ساخته شده اند تشکیل شده است.
زمانی که به بررسی ساختمان 461 Dean می نشینیم و سکونت صدها نفر در 214 واحد مسکونی یا اشتغال آن ها در 149 واحد اداری آن را می بینیم ، به این نکته پی می بریم که در برابر ابهت این سازه مراحل ساخت یک خانه پیش ساخته سه طبقه تقریباً به چشم نمی آید . در نتیجه خانه پیش ساخته سه طبقه پدیده ایست که در آینده بیشتر شاهد ساخت آن بوده و حتی در دل شهر ها – و نه فقط ساختمان پیش ساختهویلایی – مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

ساختمان های ماژولار چند طبقه در ایران

با عنایت به توضیحات فوق ، امروزه ساخت سازه ای مرتفع با تکنیک تولید سازه lsf دور از ذهن نیست ، این در حالیست که در مجموعه ای نظیر رسیس استاد، مهارت مهندسین و کادر اجرای، استفاده از دستگاه و ماشین آلات روز دنیا، ساخت و ساز بر اساس طراحی کامپیوتری، بهره‌مندی از مصالح و مواد مرغوب و همچنین ارائه تضمین به کارفرما سبب شده است تا شاهد ساخت خانه پیش ساخته سه طبقه در سراسر کشور باشیم .
در همین رابطه چنانچه قصد احداث یک خانه – به ویژه ییلاقی، در محیطی اختصاصی و به دور از کلیشه های شهرسازی – در زمینی با متراژ محدود ولی با گنجایش زیاد را دارید، افزودن به طبقات آن راهکار خوب و موثری لحاظ می شود . نهایتاً گفتنیست که برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

irstud

خانه پیش ساخته دوبلکس:اگر چه تعاریف زیادی برای خانه های دوبلکس ارائه می شود اما به طور خلاصه همه آن ها به یک مطلب اشاره می کنند؛ ساختمانی دو طبقه که بواسطه پلکانی داخلی به یک واحد یکپارچه تبدیل می شوند .

با گذر از مواردی خاص که یک می توانیم یک واحد دوبلکس در دل یک ساختمان یا برج نیز داشته باشیم (مانند بسیاری از واحدهای شهرک اکباتان)، این ساختمان ها به ویژه در کسوت یک ویلا به نحوی طراحی و ساخته می شوند که تنها یک خانوار بتواند از آن استفاده کند .

با توجه به اینکه برخی از این خانه ها دارای اجزایی کاملاً یکسان در هر دو طبقه خود هستند (مثلاً وجود آشپزخانه، حمام، اتاق پذیرایی، اتاق خواب و... در هر دو طبقه) عده ای ترجیح می دهند که یکی از آن ها را اجاره داده یا به والدین، فرزندان یا افراد دیگری که امکان زندگی مشترک با آنان را دارند بسپارد .

این در حالیست که در موارد متعددی هم این اجزا تفکیک شده و مثلاً همه اتاق‌های خواب در طبقه بالا و مواردی نظیر هال ، پذیرایی، TV Room و ناهار خوری که که متناسب با حضور مهمانان است در طبقه پایین قرار دارد .

از مهمترین مزایای استفاده از یک خانه پیش ساخته دوبلکس می توان به حفظ حریم خصوصی، در اختیار گرفتن فضایی بیشتر، پرداخت هزینه و وام مسکن کمتر، ایجاد فضایی شخصی و ... اشاره کرد . این در حالیست که ساخت خود خانه پیش ساخته دوبلکس به دلیل داشتن دو طبقه متعارف در مدت زمان کمی انجام شده، بیش از حد گران نمی شود، از نظر ساختار سبک و مقاوم (به ویژه دربرابر زلزله) بوده و از نظرکاربری نیز در بهینه ترین حالت خود همانند بسیاری از خانه های مستقل درآمریکای شمالی با محوطه اختصاصی قرار دارد .

خانه پیش ساخته دوبلکس

گام نخست در ساخت یک خانه پیش ساخته دوبلکس تخمین مساحت زمین در دسترس و همچنین بودجه کارفرماست! در همین رابطه ابتدا نیازهای خریدار به همراه مساحت قابل ساخت را در نظر گرفته و سپس از امکانات داخلی آن یک لیست تهیه می کنیم؛ بدین ترتیب می توان گفت که این بنا چقدر هزینه دربر خواهد داشت .

به طور کلی خانه پیش ساخته دوبلکس هزینه های بیشتری نسبت به سازه های هم نوع اما یک طبقه خود (به ازای هر متر مربع) دارند که بخشی از آن به دلیل لزوم استفاده از زیر ساختی مقاوم و دارای ضخامتی بیشتر است، اما می توان گفت بواسطه استفاده دو برابری از زمین در دسترس، عملاً این هزینه ها با سودی چند برابر بازخواهند گشت .

به عنوان نکته بعدی لازم به ذکر است که این ویلاها قابلیت جابجایی نداشته و به دلیل اینکه در پایه ای بتنی فرو رفته‌اند، اگرچه به صورت تولید سازه lsf یا پنلی ساخته می شوند اما در زمره ساخت ساختمان پیش ساخته قابل جابجایی قرار نمی گیرند .

در خصوص عمر این سازه ها باید گفت که حداقل 20 الی 30 سال بدون هیچ بازسازی عمده و پرخرجی به کار خود ادامه می دهند اما پس از این مدت نیاز به یک وارسی کلی دارند .

نهایتاً گفتنیست که چنانچه نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص دارید کارشناسان مجموعه رسیس استاد آماده راهنمایی و ارائه مشاوره به شما می باشند .

دیوار lsf : دیوارهای داخلی به عنوان یکی از اجزای اصلی ساخت یک بنا، جداره ای عمودی میان سقف و کف هر طبقه می باشند که یک مکان را به دو بخش تقسیم می کنند . در همین رابطه گاهی این دیوارها غیر حامل بوده، بدین معنی که تنها وظیفه تقسیم بندی فضای در دسترس را بر عهده داشته و گاهی هم حامل بوده بدین معنی که بار بخشی از مصالح روی آن‌ها قرار دارد و در صورت تخریب آن احتمال فروریختن بخش های کناری و حتی سقف نیز وجود دارد .


با گذر از این توضیحات، زمانی که در خصوص یک ساختمان پیش ساخته LSF صحبت می کنیم، این اسکلت فلزی ابنیه مذکور است که بیشتر نظرمان را جلب کرده و معیاری برای شناسایی و سنجش نوع و کیفیت بنا می باشد ؛ چرا که با برپایی این اسکلت دیوارها با کمک فوم یا سایر مصالح رایج پر شده و در عین سهولت برپایی برای متخصصصین امر، زمان و هزینه زیادی نیز در بر ندارد .
این در حالیست که در سازه های سنتی ساز بالا آمدن هر دیوار زمان‌بر بوده و حتی با کمک آجرهای بتنی سبک نظیر هبلکس نیز ساخت این بخش از خانه ها با حواشی زیادی همراه است .
با نظر به این توضیحات اینک قصد بررسی دیوار lsf را داریم ! در ادامه به بررسی این سوالات خواهیم پرداخت که چند نوع دیوار lsf داریم؟ آیا امکان استفاده از این جداره ها در سازه های سنتی ساز می باشد یا خیر و همچنین شرایط برپایی و بازدهی حداکثری این دیوارها چگونه است؟ برای یافتن پاسخ این سوالات با ما همراه باشید.


انواع دیوارهای پیش ساخته


دیوارهای پیش ساخته به طور کلی در دو دسته اصلی جای می گیرند، دیوارهای ساخته شده در کارگاه (سایت عمرانی یا محل احداث ساختمان) و دیوارهای ساخته شده در کارخانه (خط تولید صنعتی).
درهمین رابطه دیوارهای ساخته شده در کارگاه که به «ساخت درجا»، " Stick Built" یا " On-Site" نیز معروف هستند، همانطور که از اسمشان برمی‌آید جداره هایی می باشند که با اختطاط مصالح ، چینش یا تزریق آن ها بین چارچوب های LSF به وجود می آیند . در همین رابطه پس از اینکه رانرهای بالا و پایین دیوار در جای خود ثابت شده و سپس استادهای عمودی به طور تراز و شاقول شده میان آن ها قرار گرفتند، اسکلت این دیوار آماده پذیرش مصالح مورد نیاز می باشد .
نوع بعدی این دیواره ها نمونه های " Tilt-up" ، " Off-Site " یا « پنلایز » می باشد، جداره هایی که در محیطی صنعتی ساخته شده، به محل مورد نظر انتقال یافته و طبق شماره ای که هرکدام دارند با مونتاژ روی اسکلت یا دیواره های کناری ساختار یک بنا را تشکیل می دهند . ساخت و برپایی این سازه ها را می توان به نوعی به خانه سازی های لگویی تشبیه کرد، جایی که با کنار هم قرار دادن چند قطعه یک حجم برزرگ بوجود می آید . در همین ارتباط سازندگان خانه های پیش ساخته نیز با مونتاژ این محصولات روی یکدیگر فضای مورد نظر را به وجود می آورند .


استفاده از کدام حالت فوق در یک سازه سنتی پیشنهاد می شود ؟


به طور کلی ترجیح سازندگان و دست اندرکاران تولید سازه lsf استفاده از دیوار lsf « پنلایز » به جای « ساخت درجا » می باشد چرا که علاوه بر سهولت ساخت، حمل و نقل ساده و نصب سریع (زمان کم)، می توان محل عبور لوله های آب و گاز، کابل های برق و تلفن، عایق صوت و حرارت و سایر افزونه های مورد نیاز برای برپایی یک دیوار را به صورت یکجا در کارخانه بنا کرد (به دلیل اجرای اتصالاتی که باید داخل سازه انجام گیرند نمی توان پوشش داخلی را در مرحله تولید اعمال کرد ).
این در حالیست که در مواردی که قرار باشد این دیوار بعداً به یک سازه اضافه شده و در طرح های اولیه ساختمانی پیش ساخته موجود نباشد باید از نمونه های ساخت در جا استفاده کرد . لازم به ذکر است که از نمونه "داخل – سایت" نمی توان به عنوان دیوار حامل استفاده نمود، از سویی دیگر با این روش می توان دیواری در بخش هایی از ساختمان که دسترسی به آن ها مشکل است ایجاد نمود .
با عنایت به این توضیحات باید گفت که اگر هدف از ساخت این دیواره ها ایجاد حائلی غیر حامل در سازه سنتی است، دیوار lsf ساخت در محل گزینه بهتری به نظر می رسد .

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت رسیس استاد می باشد -